Ara

HİJYENİK TEKSTİL YIKAMA SİSTEMİ


APlus, hizmet sektörünün bireylerin yaşam kalitesindeki payının farkında olarak, belirli bir hizmet standardı ve sistem bütünlüğü oluşturmak için, akredite belgelendirme kurumlarınca belgelendirilmiş ve uluslararası standartların kriterlerine göre hizmet vermektedir.


Bu doğrultuda kurumumuzda;


Tekstil Yıkama Fabrikası’nda yürütülen tüm süreçler, standardizasyon ve sürdürülebilirliğin sağlanması adına ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve Forschungsinstitut Hohenstein Enstitüsü tarafından verilen RAL – GZ 992 Profesyonel Kumaş Bakımı Kalite ve Test Spesifikasyonları adına belgelendirilmiştir.


Yıkanmış hastane tekstili kalite testleri konusunda dünyaca tanınmış bir tekstil araştırma enstitüsü olan Alman menşeili Hohenstein Enstitüsünün uyguladığı standartlar, kurumumuzda hijyen kuralları ve ekolojik gereklilikler dikkate alınarak yapılandırılmıştır.


Enstitü tarafından yıkama reçeteleri APlus’a özel olarak hazırlanmıştır. Otomatik dozajlama sistemi ile her yıkamada aynı performans elde edilir.


Sektöründe bir ilk olarak, torba sistemi ile tekstiler yıkanmakta ve tam otomasyon sistemi ile ütülenip, katlanıp paketlenmektedir.


Türkiye’ de hiçbir tekstil yıkama tesisinde bulunmayan konteynır dezenfeksiyon makinesi parkuru çapraz bulaşmayı engellemek için alınan önlemlerden biridir. Bu parkurda yine el değmeden yıkama ve dezenfeksiyon işlemi yapılır.


Temiz ve kirli tekstilin ayrı ayrı taşınması prensibi ile gerçekleşen sevkiyat sürecinde ise, her aşama araç takip sistemi ile izlenerek raporlanmaktadır.


Hijyeni Tekstil Yıkama